top of page

Jitka Nováková
Valencie

city_of_sciences_valencia_valencian_community_architecture_building_modern-760910.jpg

Kurz probíhal ve dvou jednotýdenních cyklech a zaměřil se na inovativní využití tabletů, výukových aplikací a sociálních médií ve výuce. Cílem kurzu bylo propojit moderní technologie s výukou a využít aplikace jako Miro, GooseChase a Ed Ted k obohacení vzdělávacích procesů.

První týden jsem se každý den zaměřili na jednu aplikaci, která nám nejprve byla představena a pak jsme měli čas na její vlastní prozkoumávání. V závěru dne jsme vždy měli za úkol připravit a prezentovat, jak bychom konkrétní aplikaci využili sami, tj. v podstatě jsme si mohli zpracovat naše vlastní témata z výuky z pohledu nových aplikací. Bylo úžasné sledovat, jak efektivně lze integrovat digitální nástroje do výuky. Sdílení našich nápadů a různých způsobů jak konkrétní aplikace využít vytvářelo velmi inspirativní prostředí.

Druhý týden se odehrával spíše v teoretické rovině, kdy jsme se seznamovali s pravidly pro používání různých aplikací, nicméně i tehdy nám byly představeny některé nástroje k využití ve výuce, např. Trello, flipgrid atd.

S využitím těchto aplikací se kurz stal dynamickým a interaktivním prostředím, kde jsme nejenom získali nové dovednosti, ale také rozvíjeli kreativitu a aktivně se podíleli na vlastním vzdělávání. Miro, jako kolaborativní nástroj, nám umožnil vizualizovat a sdílet myšlenky v reálném čase. GooseChase nás zasvětil do konceptu hry ve výuce, kdy jsme prostřednictvím tohoto mobilního "loveckého" zážitku prozkoumávali město a řešili úkoly spojené s kurzem. Aplikace Ed Ted byla využívána k prezentacím a sdílení nápadů v rámci skupinových projektů. Dále jsme využili aplikace jako Kahoot, Canva, Learningapps a další.

Erasmus program ve Valencii  představoval neopakovatelný zážitek, který nejenom rozšířil mé znalosti o výukových aplikacích, ale představil mi i nový pohled na moderní vzdělávání. Doufám, že tyto zkušenosti plně využiji ve výuce v budoucnosti. Přestože se s novými technologiemi pojí určité výzvy, práce s novými aplikacemi mi poskytla příležitost k rozvoji týmové spolupráce a problémového řešení. V neposlední řadě je třeba také připomenout přínos tohoto programu k rozšíření mých obzorů v oblasti vzdělávání v zemích celého světa a zároveň sdílení myšlenek a přístupů k výuce s ostatními účastníky kurzu.

Zpátky do školy

Moje tipy

aneb co si z kurzu odnáším

1

Miro

Miro vyniká poskytováním rozsáhlé sady nástrojů pro brainstorming, plánování a vizualizaci nápadů. Platforma nabízí širokou škálu šablon, je ideální pro tvorbu virtuálních myšlenkových map a podporu kreativního myšlení. Studenti mohou vizualizovat myšlenky, koncepty a vztahy mezi informacemi, což zvyšuje porozumění a paměť.

2

Learning apps

Tato aplikace vyniká svou jednoduchostí a přístupností. Uživatel může využít širokou škálu předpřipravených šablon a aktivit pro různé předměty a úrovně, zároveň lze ale snadno vytvářet vlastní kvízy, hádanky, interaktivní přehledy a další aktivity bez potřeby pokročilých technických dovedností. Tato aplikace se zaměřuje na interaktivitu, což zvyšuje úroveň zapojení a porozumění.

3

GooseChase

Aplikace GooseChase umožňuje přinést do výuky inovativní přístup skrze virtuální hry a aktivity a učinit ji tak zábavnější, vyniká ve tvorbě her typu „lovec pokladů“ a poskytuje tak studentům příležitost k týmové spolupráci. Učitelé mohou snadno vytvářet různorodé a zajímavé úkoly, které podporují různé dovednosti.

Galerie

bottom of page